+36 (20) 346 07 42
  Ekron Consulting Üzleti és Technológiai Fejlesztő Kft.
  • Kezdőlap
  • Szolgáltatások
  • Pályázatok
  • Tudástár
  • Kapcsolat (HU/EN/DE)
  • Blog

Támogatási konstrukciók

VNT-2020-1 Versenyképesség növelő támogatás
Célok: A versenyképesség növelő támogatás célja, hogy a feldolgozóipari és üzleti szolgáltató központi szektorban működő közép- és nagyvállalatok számára segítséget nyújtson a koronavírus-járvány kitörése által nehéz helyzetbe kerülő vállalkozások számára a bevétel kieséseik és likviditási problémáik leküzdése érdekében.
Támogatható szervezetek: közép-és nagyvállalkozások, ezen belül:
a) nyilatkozik, hogy 2019. december 31-én nem minősült nehéz helyzetben levő vállalkozásnak, de a koronavírus járvány következtében azzá vált, vagy egyéb pénzügyi vagy gazdasági nehézségei támadtak;
b) igazolja, hogy a koronavírus járvány miatt, azzal ok-okozati összefüggésben az árbevétele, vagy a megrendelési állományának értéke legalább 25%-kal visszaesett;
c) nyilatkozik arról, hogy nem felelős a gazdasági visszaesésért és a tőle elvárható gondossággal járt el;
d) nyilatkozik arról, hogy a felmerült veszteségekre nincs biztosítása vagy a biztosítás alapján nincs lehetőség a felmerült károk teljes megtérítésére;
e) nyilatkozik, hogy a pályázata benyújtását megelőzően nem kezdte meg a beruházást.
A pályázati felhívás további korlátozásokat is tartalmaz.
Igényelhető összeg:
A támogatás mértéke a beruházás megvalósításához szükséges forrás arányában az alábbiak szerint kerül meghatározásra:
a) nettó 150.000 euró és nettó 300.000 euró közötti beruházás: a beruházás értékének 30%-a
b) nettó 300.001 euró és nettó 500.000 euró között beruházás: beruházás értékének 40%-a
c) nettó 500.000 euró feletti beruházás: a beruházás értékének 50%-a
A támogatás egésze előlegként kerül kifizetésre!
Támogatható tevékenység:
A pályázaton a Pályázó olyan beruházás megvalósításához nyújthat be pályázatot, amelynek megvalósításához szükséges forrás mértéke eléri a nettó 150.000 eurót. A beruházás meghatározása: az a tárgyi eszközök vagy immateriális javak beszerzésére irányuló beruházás, amely új létesítmény létrehozatalát, meglévő létesítmény kapacitásának bővítését, létesítmény termékkínálatának a létesítményben addig nem gyártott termékekkel történő bővítését vagy egy meglévő létesítmény teljes termelési folyamatának alapvető megváltoztatását eredményezi, valamint a részesedésszerzés kivételével olyan létesítmény eszközeinek az eladótól független harmadik fél beruházó általi felvásárlása is, amely létesítmény bezárásra került.
Megvalósításának helyszíne:  egész Magyarország területe
Megvalósítás időtartama: legkésőbb 2021.06.30-ig
Rendelkezésre álló forrás: 50 milliárd Ft
Státusz: pályázat benyújtható 2020.11.30-ig

2019-1.1.1-PIACI KFI "Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása"
Célok: felhívás keretében piacképes termék, technológia vagy szolgáltatás-fejlesztés kerül támogatásra.
Alprogramok:
- „A” alprogram során a vállalkozások önállóan vagy konzorciumban partnerek bevonásával megvalósított, piaci potenciállal rendelkező, a támogatás megtérülését valószínűsítő KFI projektjeinek a támogatása zajlik, amellyel új üzleti lehetőségeket alapoznak meg. 
- „B” alprogram keretén belül a vállalkozások a konzorciumban megvalósított KFI projektjeik támogatása, melyhez konzorciumi tagként bevonhatnak felsőoktatási intézményeket, kutató-tudásközvetítő megoldásának támogatása a szakterület szakmailag kiemelkedő szereplőinek részvételével. A támogatással létrejövő eredmények a gazdaságban és a társadalmi élet egyéb területén hasznosulva, létező, fontos problémák megoldásához járulnak hozzá az erőforrások, ráfordítások ésszerű fókuszálásával, jelentős gazdasági, társadalmi hasznot bizonyítva. 
- Továbbá a felhívás lehetőséget biztosít meglévő prototípus piaci termékké fejlesztésére is.
Igényelhető összeg:
- „A” alprogramban: 
o minimum 50 millió Ft önállóan benyújtott támogatási kérelem esetén,
o minimum 150 millió Ft konzorcium esetén és
o maximum 500 millió Ft (önállóan benyújtott támogatási kérelem és konzorcium esetén egyaránt),
- „B” alprogramban:
o minimum 500 millió Ft és
o maximum 1.000 millió Ft.
Önállóan támogatható tevékenység:
- kísérleti fejlesztés.
Önállóan nem támogatható tevékenységek:
- alkalmazott (ipari) kutatás,
- eljárási és szervezési innováció,
- eszközbeszerzés,
- a projekt céljához feltétlenül szükséges épület építése, bővítése, átalakítása, korszerűsítése, és a szükséges alap infrastrukturális fejlesztések,
- immateriális javak beszerzése,
- nyilvánosság biztosításához kapcsolódó tevékenységek (tájékoztatás)
- projekt koordinációs tevékenység
- közbeszerzési tevékenység
- piacra jutási tevékenység
- iparjogvédelmi tevékenység
Megvalósításának helyszíne:  a pályázó(k) – a támogatási kérelem benyújtásáig – bejegyzett Magyarországi székhelye, telephelye vagy fióktelepe lehet.
Megvalósítás időtartama: „A” alprogram esetén minimum 24 – maximum 36 hónap, „B” alprogram esetén minimum 36 – maximum 48 hónap.
Státusz: lezárult

Három generációval az egészségért program
Igényelhető összeg: 50 - 80 millió Ft
Támogatás intenzitás: akár 100%
Támogatásban részesíthetők köre:
- Közfinanszírozott, háziorvosi (ide értve a vegyes praxisokat is), valamint házi gyermekorvosi ellátást területi ellátási kötelezettséggel nyújtó egészségügyi szolgáltatók pályázhatnak, amelyek közfinanszírozott ellátást nyújtanak és erre vonatkozóan működési engedéllyel, valamint hatályos finanszírozási szerződéssel rendelkeznek.
- Helyi önkormányzatok társulásai, amelyek közfinanszírozott, háziorvosi ellátást területi ellátási kötelezettséggel nyújtó egészségügyi szolgáltatókkal szerződéses jogviszonyban állnak és vállalják a pályázati felhívásban előírt intézkedések megvalósítását.
Támogatható tevékenységek:
A.) A pályázók (konzorciumban részt vevő háziorvosi és/vagy házi gyermekorvosi szolgálatok, valamint Önkormányzati Társulások) kiemelt hangsúlyt fektetnek a gyermekek egészségének megőrzésére, fejlesztésére:
1. Elősegítik a rendszeres, örömteli, életvitelszerű testmozgás megvalósulását.
2. Támogatják az egészséges táplálkozást a gyermekkori elhízás megelőzése, valamint annak visszaszorítása céljából.
3. Külön hangsúlyt fektetnek a dohányzás megelőzésével, és a leszokás támogatásával kapcsolatos programok megvalósítására.
B.) A pályázók (konzorciumban részt vevő háziorvosi szolgálatok, valamint Önkormányzati Társulások) által ellátandó 40-65 év közötti férfiak és nők körében szelektív és célzott prevenciós feladatok megvalósítása az előírt dokumentációs rend szerint:
1. Szív-és érrendszeri megbetegedések rizikófaktorainak (beleértve pl.: a magas vérnyomást, magas vérzsír szintet, a Boka-kar index mérést, pitvarfibrilláció szűrést, a dohányzást és az alkohol abúzust) azonosítása, rögzítése, 55 év felett (vaszkuláris) demencia szűrése.
2. A szív-és érrendszeri megbetegedések rizikófaktorainak értékelése, a kockázati szint meghatározása.
3. A kockázati szintnek megfelelő intervenció („mozgásgyógyszer”, dohányzásról leszokás támogatás, dietetikai tanácsadás, gyógyszeres intervenció, a demencia kockázatának csökkentése és korai deficitszűrés, illetve intervenció stb.) megvalósítása.
4. Az érbetegek körében gondozási feladatok népegészségügyi szemléletű, egyénre szabott ellátása, az alkalmazott terápia áttekintése és a gyógyszeres terápia tekintetében a betegek terápiás adherenciájának javítása, az életmód-változtatás támogatása.
5. Definitív gondozást támogató orvostechnikai eszközök alkalmazása (pl. digitális vérnyomásmérő, digitális vércukormérő, ABPM, spirométer, CO-mérő).
6. Következményes szervkárosodások preventív szűrése rizikósok körében: 55 év felett (vasculáris) demencia szűrése, boka-kar index és pitvarfibrilláció szűrés, háziorvosi indikálás alapján célzott kardiológiai, angiologiai konzílium (pl.: ergometria, Holter, CDS, ECHO, PAD kivizsgálás) és gondozás.
7. Lakosság mozgósítása a népegészségügyi szűrővizsgálatokon való részvételre:
A szervezett, célzott népegészségügyi szűrővizsgálatok keretében végzett emlőszűrésen való részvételi arány növelése minimum 3 százalékponttal.
A szervezett, célzott népegészségügyi szűrővizsgálatok keretében végzett méhnyakszűrésen való részvételre való mozgósítás.
Amennyiben lehetőség nyílik a vastagbélszűrésen és az alacsony sugárdózisú CT vizsgálattal történő tüdőrák szűrésen való részvételre, a lakosság mozgósítása a szűrővizsgálatotok való részvételre.
8. Egészségértés vizsgálat elvégzése, majd az egészségértés javítása a lakosság körében.
9. Dokumentáció és szabványos jelentés.
C.) A pályázók együttműködési feladatai:
1. Együttműködés a keringési betegségek, és a daganatos betegségek szakellátási szolgáltatásait nyújtó intézményekkel, az alapellátás további szereplőivel, illetve a gyermek egészségügyi szakellátás szakembereivel, kiemelt tekintettel az egységes kliensutak kidolgozására.
2. Pályázat teljesítését támogató tréningen való részvétel.
3. A konzorciumi tagokkal a dokumentáció áttekintése, értékelése, teendők kijelölése – havi rendszerességgel.
4. A területen működő Egészségfejlesztési Irodával történő együttműködés (abban az esetben, ha az adott területen működik Egészségfejlesztési Iroda).
5. Konzorciumi együttműködés tartalmi elemeinek jelentése, Állami Egészségügyi Ellátó Központ Alapellátási Igazgatóságával, a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézettel való közvetlen kooperáció, valamint együttműködés a releváns szakmai háttérintézményekkel.
6. Együttműködés a területen működő szociális szolgáltatókkal.
D.) Eszközbeszerzés
E.) Életmódváltást segítő programok megvalósítását biztosító szakemberek (gyógytornász, dietetikus, egészségpszichológus, klinikai szakpszichológus) bevonása
F.) Folyamatos szűrés, a kis és közepes kockázatú betegek számára alapgondozást nyújtó MSc ápolók bevonásával, ill. képzésen részt vett OKJ, BSc ápolók bevonásával, a kompetencia szintjük szerint
G.) Szakorvosi részvétel a lakóhely közeli ellátás fejlesztése érdekében (távkonzultáció, telemedicina szolgáltatások)
​A projekt elszámolható költségei között azon költségek tervezhetők, amelyek a projekt támogatható tevékenységeihez kapcsolódnak, szerepelnek a felhívásban rögzített elszámolható költségek között és megfelelnek az általános elszámolhatósági feltételeknek. Konkrét célkitűzések elérése érdekében az egy esetre vetített szűrésre, gondozásra jutó összeg havi 14 000 Ft értékben maximalizált.
Adatlap

GINOP-8.1.3/A-16 Nemzeti Technológiai és Szellemi Tulajdon kockázati tőkeprogram
A program célja
1. A Nemzeti Technológiai és Szellemi Tulajdon kockázati tőkeprogram (Tőkeprogram) megvalósítására egy olyan állami tulajdonú kockázati tőkealap kezelő társaság kerül felépítésre, amely tőkebefektetésekkel képes hozzájárulni a nemzetgazdasági teljesítmény növeléséhez.
2. Az inkubációs (pre-seed), magvető (seed), és induló (startup) szakaszra fókuszáló tőkeprogram célja, hogy induló vagy fiatal innovatív, nagy növekedési potenciállal rendelkező kkv-k tőke-támogatás révén ötletek megvalósításával, prototípusok továbbfejlesztésével jelentősen innovatív terméket, szolgáltatást hozzanak létre, vezessenek nemzetközi piacra. A jól működő hazai innovációs ökoszisztéma (startup és spin-off) kiépítéséhez szükséges a ma még gyenge tudás- és technológiaigényes induló vállalkozásokat segítő környezet fejlesztése, az ilyen innovatív vállalkozások finanszírozáshoz való hozzájutásának elősegítése.
A program keretösszege 30 milliárd forint.
Megcélzott vállalkozások
A 651/2014/EU bizottsági rendelet (továbbiakban: „ÁCSR”) 2. cikk 76. pontja, valamint e rendelet I. sz. melléklete szerinti mikro-,kis- és középvállalkozások. A megcélzott vállalkozások (Végső Kedvezményezettek) további ismérvei:
- A potenciális végső kedvezményezettek érettségüket tekintve a korai életszakaszokba tartozó, K+F+I tevékenységet felmutatni képes
vagy azt vállaló KKV-k;
- Magas növekedési potenciállal rendelkeznek;
- Fő irányként azon projektek részesülhetnek támogatásban, amelyek közvetlenül, vagy közvetve illeszkednek az S33 céljaihoz vagy
szakosodási irányaihoz. Előnyt élveznek azok a projektek, melyek nagy növekedési potenciállal rendelkeznek, valamint technológiailag
innovatívak. Emellett megvalósulhatnak olyan projektek is melyek nem illeszkednek közvetlenül az S3 stratégiához ugyan, de
hozzájárulnak az S3 folyamat céljaihoz és gazdaságélénkítő hatással bírnak.
Alapkezelő az alábbi három csoportba tartozó Befektetéseket hajthat végre a Tőkeprogram keretében
- inkubációs (pre-seed) Befektetések: az inkubációs életszakaszban történik az ötlet fázisban lévő elképzelések üzleti tartalommal való
megtöltése, valamint az ötletgazdák felkészítése a későbbi tőkebevonásra.
- magvető (seed) Befektetések: a magvető fázis alatt valósul meg a termékfejlesztés jelentős része és néhány esetben elkezdődik a piaci
validálás is.
- korai (startup) Befektetések: ebben az életszakaszban történik a termék piaci bevezetése, vagy az értékesítés növelése, új piacokra
való belépés
Finanszírozás összege:
 végső kedvezményezett vállalkozás fejlettségi szintjétől (életszakaszától)
és a befektetési tárgyalási folyamat eredményeként meghatározott feltételektől
függően 9-500 millió Ft.
Finanszírozás formája
Elsődlegesen a céltársaság számára juttatott tőkeemelés (meglévő részesedés
 megvásárlása kizárt). A tőkebefektetést kiegészítheti tulajdonosi hitel,
vagy konvertálható kölcsön.
TOP-1.4.1-15-VS1-2016-00005
Powered by Create your own unique website with customizable templates.