+36 (20) 346 07 42
  Ekron Consulting Üzleti és Technológiai Fejlesztő Kft.
  • Kezdőlap
  • Szolgáltatások
  • Pályázatok
  • Tudástár
  • Kapcsolat (HU/EN/DE)
    • Adatkezelési szabályzat
  • Blog

Operatív programok 2021-2027

11/18/2020

0 Comments

 
A 2021-2027-es időszak partnségi megállapodása alapján tervezett operatív programok:
Digitális Megújulás Operatív Program (DIMOP)
Humánfejlesztési Operatív Program (HOP)
Magyar Halgazdálkodási Operatív Program Plusz (MAHOP Plusz)
Integrált Közlekedésfejlesztési Operatív Program Plusz (IKOP Plusz)
Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz (GINOP Plusz)
Versenyképes Magyarország Operatív Program (VMOP)
Végrehajtás Operatív Program Plusz (VOP Plusz)
Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program Plusz (KEHOP Plusz)
A 2021-2027. közötti időszak Partnerségi Megállapodásának célrendszere:
Picture
0 Comments

KKV eszköz pályázat a European Innovation Council keretében

2/25/2019

1 Comment

 
A KKV eszköz (SME Instrument) pályázat fő célja, hogy innovatív működő prototípustól egészen a piacra vitelig támogassa egy projekt megvalósítását. A támogatást a KKV-k önállóan, vagy más KKV-kal konzorciumban vehetik igénybe.
A pályázat 3 fázisból áll. Az 1. és 2. fázis indításához a vállalkozásnak egy innovatív, műszakilag (laboratóriumi tesztek által bizonyítottan) megvalósítható, de a piaci bevezetésig a szabványoknak és jogszabályoknak, valamint a vevők elvárásainak történő megfelelés érdekében még további fejlesztést igénylő termékkel, technológiával, szolgáltatással kell rendelkeznie.
A kiírás számos tudományterület felé nyitott.
A pályázatok mindkét fázisra egész évben folyamatosan benyújthatók, évente négy alkalommal kerül sor a beérkezett pályázatok értékelésére,
Az értékelés gyorsan lezajlik: az 1. fázisban kettő hónap, a 2. fázisban négy hónap alatt, így a sikertelen pályázatok átdolgozás után újra beadhatók
Az egyes értékelések között arányosan oszlik meg a támogatási keret,
A pályázati űrlap a lényegre koncentrál: az 1. fázisban 10 oldalban, a 2. fázis során 30 oldalban kell bemutatni a termék, technológia, szolgáltatás fejlesztését és a piaci lehetőségeket.
A 3. fázisban a korábbi fázisok győztesi ingyenes coaching és mentoring szolgáltatást vehetnek igénybe.
Az egyes fázisok további lényeges jellemzői*:
Picture
* Forrás: NKFIH
A kiírás közvetlen elérhetősége: European Comission SEDIA portal
Horizont 2020 Nemzeti Kapcsolattartói Hálózat Magyarországon
1 Comment

MFB Versenyképességi Hitelprogram indult

2/25/2019

0 Comments

 
Az MFB Versenyképességi Hitelprogram célja a vállalkozások beruházási és versenyképesség növelő terveinek vagy hitelkiváltó, esetleg akvizíciós terveinek hosszú távú kiszolgálása.
Általános jellemzői:
- Agrárvállalkozások, sőt a kis- és középvállalkozások mellett nagyvállalatok is igénybe vehetik.
- A felvett hitel maximum 40%-át elég csak a hitel lejártakor, egy összegben visszafizetni.
- Széleskörűen felhasználható, mivel nemcsak a „hagyományos” beruházási célokra, hanem tartós forgóeszköz-finanszírozásra és akvizícióra is igényelhető.
- Fix kamatozással is igénybe vehető, ami kiszámíthatóságot biztosít a hitel futamideje alatt.
- Forint és euró alapon is igényelhető.
- A hitelkérelem az MFB-hez nyújtható be, kizárólag az MFB közvetlen finanszírozásában igényelhető.
- A hitelösszeg 1 milliárd forint és 10 milliárd forint közötti lehet.
- A futamidő beruházási és akvizíciós hitel esetén maximum 10 év, forgóeszközhitel esetén maximum 5 év.
- A teljes keretösszeg: 100 milliárd forint.
A kölcsönfelvevők köre:
- A Hitel felvételére devizabelföldinek minősülő, Magyarország területén székhellyel, illetve az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarország területén fiókteleppel rendelkező gazdasági társaság, egyéni vállalkozó, valamint szövetkezet jogosult. Pályázhatnak kis- és középvállalkozások, illetve nagyvállalatok is.
- A hitelprogram kezdő vállalkozások számára is elérhető, amelyek az adott gazdasági éven belül kezdték meg működésüket.
A kölcsön felhasználása:
- Beruházás finanszírozása (a továbbiakban: Beruházási hitel)
- Tartós forgóeszköz finanszírozása (a továbbiakban: Forgóeszközhitel)
- Fejlesztési célú akvizíció finanszírozása (a továbbiakban. Akvizíciós hitel)
- Hitelkiváltás finanszírozása (a továbbiakban: Hitelkiváltó hitel)
Közvetlen elérhetőség érdeklődéshez: 
email: uzletfejlesztes@mfb.hu
Terméktájékoztatók (2019.02.25-i állapot): 
termékleírás    útmutató    hitelkérelem adatlapja
0 Comments

Hiventures inkubációs befektetési konstrukció

2/2/2018

0 Comments

 
Az Inkubációs Befektetésből olyan kutatási, fejlesztési vagy innovációs (KFI) tevékenységet végző mikrovállalkozások támogatására kerül sor, ahol a termék vagy szolgáltatásötlet már létezik, azonban a koncepció továbbgondolása és véglegesítése, üzleti tartalommal történő megtöltése még folyamatban van. A befektetési időhorizont 3-7 év.
Finanszírozás mértéke és formája
A finanszírozás tőkeemelés (törzstőke + tőketartalék) formájában valósul meg. Az Inkubációs Befektetés egységesen 9 millió Ft tőkét kínál a vállalkozások számára. A tőkéért cserébe 9%-os tulajdonrészt kérünk a támogatott vállalkozásban. A folyósítás két részletben történik.
Inkubációs Term sheet (kivonat)
Mit jelent a kockázati tőkebefektetés?
A Hiventures kockázati tőkebefektetést hajt végre a Céltársaságokban, amely azt jelenti, hogy társtulajdonos lesz egy valódi innovációt felmutató cégben, amelyben jelentős a növekedési potenciál.
Célunk, hogy induló vagy fiatal innovatív, nagy növekedési potenciállal rendelkező startup vállalkozások és kkv-k tőke-támogatás révén ötletek megvalósításával, prototípusok továbbfejlesztésével jelentősen innovatív terméket, szolgáltatást hozzanak létre, vezessenek nemzetközi piacra.
A bizalmat megelőlegezendő a Hiventures az Inkubációs Befektetés keretében elfogadja, hogy ez a korai fázisú cég elméleti értéke 100 millió Ft, és ezért fektet be 9 millió Forintot a 9% tulajdonrészért cserébe. Mint minden kockázati tőkebefektető, a Hiventures is abban érdekelt, hogy részesedése egy későbbi időpontban, jellemzően 5-7 éven belül, értékesítésre kerüljön egy jelentősen magasabb értéken, amellyel a tulajdonosok nyereségre tehetnek szert.
Milyen előfeltételei vannak a jelentkezésnek?
Jelentkezni bárki jelentkezhet, ezt a honlapon keresztül lehet megtenni. Néhány feltételnek mindenképpen meg kell felelni, elkerülendő az automatikus elutasítást. Csak Magyarországon létrejövő vállalkozásokkal tudunk foglalkozni, de lehet külföldi cég magyar fióktelepe is. A vállalkozás rendelkezzen innovatív elképzeléssel, amely lehet eljárás vagy üzleti modell is. Az úgynevezett S3 céloknak megfelelő iparági területek egyikében működjön a társaság.
0 Comments

50 milliárd forinttal indul az Állami Tőkealap-kezelő társaság

11/20/2016

0 Comments

 
A Magyar Fejlesztési Bank Zrt. (MFB) és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) együttműködésében hamarosan megkezdi működését a Kutatás-fejlesztési és Innovációs Állami Tőkealap-kezelő Társaság. Az innovatív ötleteken alapuló vállalkozások több életszakaszában biztosít befektetést az új szervezet.
A Kormányzat céljainak megfelelően a tőkealap-kezelő küldetése, hogy első körben, ötven milliárd forint uniós, illetve hazai forrású tőkebefektetéssel új alapokra helyezze az innovatív kkv-k finanszírozását, támogassa a hazai startup ökoszisztémát és ezáltal növelje Magyarország versenyképességét. A Társaság finanszírozza a magvető és a korai (startup) befektetési fázisokat, ezeken a területeken a következő hét év során több mint 1200 befektetés valósulhat meg.

A Kormány 143/2016. (VIII.17.) Korm. határozata rendelkezett a Kutatás-fejlesztési és Innovációs Állami Tőkealap-kezelő létrehozásáról. Ennek értelmében az Állami Alapkezelő működéséhez első körben 50 milliárd forint áll majd rendelkezésre, amely keretösszegben a Gazdaságfejlesztési és Operatív Programokból e célra felhasználható 30 milliárd forinthoza Magyar Fejlesztési Bank Zrt. a saját forrásaiból 20 milliárd forinttal járul hozzá. .

Az alapkezelő létrehozásának elsődleges célja az innovatív ötleteken alapuló kis-és középvállalkozások ösztönzése. Ennek megvalósítására egy olyan, tisztán állami tulajdonú kockázati tőketársaság jön létre, amely uniós és hazai állami forrással tőkebefektetéseket hajt végre az életképes, fejlesztésre érdemes ötleteken alapuló startupokban, spinnoffokban. .

A rendelkezésre álló 50 milliárd forintból 10 milliárd a legkisebb cégekhez juthat el: itt alapvetően inkubátori szintű, a magvető fázist megelőző fejlesztések kerülnek fókuszba és a számítások szerint több száz, de akár félezer induló vállalkozás kaphat közel tízmillió forintot. Ez a korai fázisú finanszírozás egyedülálló mind Magyarországon, mind pedig a régióban. További 20 milliárd forint adható innovatív cégek magvető jellegű tőkeigényeire, amely akár 300 millió forintos kockázati tőkét is jelenthet mintegy 160-200 vállalkozás számára. A fennmaradó 20 milliárd forintra a már érettebb fázisban lévő cégek és projektek pályázhatnak, számukra jellemzően 300-500 milliós támogatást biztosít az Állami Alapkezelő.

A többlépcsős konstrukcióval a Kormány olyan fiatal vállalkozókat és projekteket kíván helyzetbe hozni, amelyek a korábbi uniós forrásokból (pl. a Jeremie alapokon keresztül) nem részesülhettek támogatásban, mivel a fejlesztésekhez szükséges saját forrást a piaci alapú befektetési alapok nem szívesen biztosították, főként a kezdeti inkubációs szakaszban.

Az elképzelések szerint az állam azzal, hogy a piaci alapon működő alapok helyett maga vállal kockázatot, új, kiterjedt startup innovációs ökoszisztéma létrejöttéhez járul majd hozzá mind vidéken, mind pedig a fővárosban. Számítások szerint 2020-ig az állam akár több mint 1000 KFI területen aktív vállalkozást is támogathat az új alapkezelőn keresztül. Ezáltal a hazai innovatív kkv-k számára pénzügyileg áthidalhatóvá válik az a korai életszakasz, amikor a sikertelen üzleti kezdeményezések aránya jellemzően 90 százalék körüli. A többlépcsős modell pedig azt is biztosíthatja, hogy a kezdeti tőkeinjekciónak köszönhetően a támogatott cégek fejlődésük minden szakaszában tőkebefektetésekhez juthatnak.

A koncepció segítségével jelentősen javulhat Magyarország nemzetközi versenyképessége, mivel ösztönzésre kerülnek olyan életképes kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységek, amelyek eddig a finanszírozás hiányában nem válhattak üzletileg sikeressé, illetve nem juthattak globális piacra.

A szakmai kiválasztást, azaz az újítás vagy ötlet elbírálását a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal biztosítja, a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. pedig saját forrásaira építve valamennyi hazai régióban az igénylők rendelkezésére áll beleértve Budapestet és Pest megyét is. Az MFB Csoport célja, hogy a következő esztendőkben a korai inkubációs piac meghatározó szereplőjeként hatékonyan segíthesse a jelenleg tapasztalható hiányosságok, piaci rések kiküszöbölését a kockázati tőkepiacon.

Az Állami Tőkealap-kezelő Társaság működéséhez szükséges feltételeket az MFB Csoport - a Kormányhatározatnak megfelelően - 2016. október végéig alakítja ki, az első befektetésekre 2017 első negyedévében kerülhet sor.

Forrás: NKFIH
0 Comments

Megjelent a Mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének növelése célú Hitelprogram termékdokumentációja

6/20/2016

0 Comments

 
A Széchenyi 2020 keretében megjelent a „Mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének növelése célú Hitelprogram” (GINOP-8.3.1-16 kódszámú) termékdokumentációja.
A támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 44 milliárd forint.
Az igényelhető kölcsön összege: minimum 1 millió Ft – maximum 600 millió Ft.
Jelen felhívás keretében a 651/2014/EU rendelet I. melléklet szerint Mikro-, Kis- és Középvállalkozások (gazdasági társaság, egyéni vállalkozó, valamint szövetkezet) nyújthatnak be hitelkérelmet.
​GINOP-8.3.1-16 termékdokumentáció
A Mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének növelése Hitelprogram (GINOP-8.3.1-16) a következő beruházási célokra vehető igénybe:
·      Tárgyi eszközök beszerzése
·      Használt eszköz beszerzése
·      Immateriális javak beszerzése
·      Építés, épület-kivitelezés
·      Ingatlanvásárlás (Az ingatlanvásárlás összes elszámolható költsége nem haladhatja meg a projekt várható összes elszámolható költségének 2%-át.)
A Hitelprogram keretében a Számviteli törvény 28. § (1) bekezdésében meghatározott forgóeszközök közül kizárólag a Beruházáshoz közvetlenül kapcsolódó készletek finanszírozhatók (levonható ÁFA nem finanszírozható), a Kölcsön összegének maximum 30%-ig.

A turisztikai ágazat beruházásai finanszírozhatóak:
·         szálláshely-fejlesztés;
·         vendéglátóhelyek infrastruktúrájának kialakítása és fejlesztése;
·         nagy vonzerejű fürdők fejlesztése;
·         tematikus parkok kialakítása és fejlesztése;
·         a magyar hagyományokat és a mai kor követelményeit ötvöző turisztikai fejlesztések, ideértve az orvosi szolgáltatásokon alapuló turizmus fejlesztését is;
·         üzleti turisztikai szolgáltatások fejlesztése turisztikai desztináció (fogadóterület) helyszíneken.

Gépjármű vásárlás az alábbiak szerint finanszírozható:
-          TEÁOR kód alapján a cég legyen finanszírozható – az alábbi TEÁOR tevékenység szerint eleve kizárt ágazatok: TEÁOR’03 60.24 közúti teherszállítás és TEÁOR’08 49.41 közúti áruszállítás.
-          Más TEÁOR tevékenységet folytató cégek szállítóeszköz, gépjármű beszerzése nem tiltott azzal, hogy személygépjármű beszerzése nem megengedett a Hitelprogram keretében
-          a támogatás kizárólag a Program keretében nem kizárt tevékenységek körében hasznosuljon,
-          a hitel maximális összege az EUROTAX érték max. 80 %-a,
-          a vállalkozás erre jogosult képviselője nyilatkozattal támassza alá, hogy a gépjárművásárlás a vállalkozás működtetéséhez elengedhetetlenül szükséges,
-          CASCO biztosítás megkötése szükséges, (az MFB Zrt. zálogjogosultsági feljegyzésével a biztosítási kötvényen, illetve szerződésen)
-          a gépjárműnek meg kell felelnie az európai kibocsátási normáknak.

A hitellel kapcsolatban sem kamat, sem kezelési költség, sem egyéb költség nem merül fel, azonban a hitelfelvevő által kezdeményezett szerződésmódosítás díja és a követelésbehajtás költségei felszámíthatók, illetve a harmadik félnek fizetendő díjakat kell megfizetni (értékbecslés költsége, jelzálogbejegyzés illetéke, közjegyzői díj stb.).

További információ a termékdokumentációban található, illetve az MFB Pontok adnak tájékoztatást.

Forrás:MFB
0 Comments

A hazai kutatást, fejlesztést és innovációt ösztönző pályázati felhívások

10/2/2015

0 Comments

 
Picture
0 Comments

Szellemi alkotások hazai és nemzetközi szellemitulajdon-védelmét szolgáló tevékenységek támogatása az alkotások hasznosulásának előmozdítása érdekében (IPARJOG_15)

10/2/2015

0 Comments

 
Pályázat a szellemitulajdon-védelem eszköztárának tudatos, versenyképességet fokozó, minél szélesebb körű alkalmazásának támogatására.A pályázat benyújtásának határideje

A pályázatok benyújtása 2015. október 15-től a keret kimerüléséig folyamatosan, de legkésőbb 2016. december 31-ig lehetséges.

A pályázati felhívás célja

Magánszemélyek és a Közép-magyarországi régióban székhellyel rendelkező vállalkozások, illetve intézmények szellemi alkotások iparjogvédelmi oltalmát szolgáló újdonságkutatási, oltalomszerzési és oltalom-fenntartási, valamint a szellemivagyon-értékelési tevékenységét támogat a pályázat keretében a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal.

Magyarországon 1 milliárd euró KFI ráfordításra 158 szabadalom jut, mellyel hazánk az EU-ban a középmezőnybe sorolható. A most meghirdetett pályázat célja, hogy előmozdítsa a szellemitulajdon-védelem eszköztárának tudatos, versenyképességet fokozó, minél szélesebb körű alkalmazását, így biztosítva a hazai vállalkozások és kutatóintézetek piaci érvényesülését és K+F+I tevékenységre fordított forrásainak megtérülését.

A hazai, valamint a külföldi iparjogvédelmi bejelentések és a megadott oltalmak számának növekedése együtt jár a jövőben azzal is, hogy a vállalkozások szellemi javai feltárásra, értékelésre és rendszerezésre kerülnek, és ezáltal lehetőség van ágazatok szerinti szellemitulajdon-portfóliók létrehozására, és ezek versenyképességet erősítő hasznosítására, a tudás alapú termékek és szolgáltatások piaci megjelenésének fokozására.

A pályázok köre

Pályázhatnak:

  • magyarországi lakóhellyel rendelkező természetes személyek
  • közép-magyarországi székhellyel rendelkező egyéni vállalkozók, mikro-, kis- és középvállalkozások, nagyvállalatok, költségvetési szervek, ill. azok jogi személyiséggel rendelkező intézményei, jogi személyiséggel rendelkező non-profit szervezetek
  • az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Közép-Magyarországon fiókteleppel rendelkező mikro-, kis- és középvállalkozások, nagyvállalat esetében annak közép-magyarországi telephelyei
E pályázati felhívásra konzorciumi formában pályázni nincs lehetőség. Egy pályázó a futamidő alatt többször is pályázhat, illetve részesülhet támogatásban.

A támogatható célkitűzések köre

A pályázat keretében támogatható:

  • a találmányok, növényfajták, használati minták, formatervezési minták tekintetében a hazai/és vagy külföldi iparjogvédelmi oltalom megszerzésével, fenntartásával kapcsolatos tevékenység;
  • a Szabadalmi Együttműködési Szerződés (PCT) szerinti nemzeti eljárások megindítása;
  • európai szabadalom hatályosítása;
  • szellemivagyon-értékeléssel kapcsolatos tevékenység.
Az igényelhető támogatás mértéke

Az NKFI Hivatal a pályázat célkitűzéseinek elérése érdekében a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap terhére a 2015–2016 közötti időszakra összesen 300 millió forint keretösszeget biztosít, amelyből a 2015. évi kifizetésekre rendelkezésre álló forrás 200 millió forint.

Pályázónként 0,6-7,1 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatás igényelhető, a rendelkezésre álló forrás erejéig. A támogatás mértéke az összes elszámolható költség 100%-a, azaz a támogatás maximális intenzitása 100%.

Forrás: Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal

0 Comments

Egyszerűsödik az uniós pályázati rendszer

10/12/2014

0 Comments

 
Egyszerűbb lesz az uniós pályázati rendszer a 2014-2020-as fejlesztési ciklusban, a pályázók kevesebb bürokráciával és sokkal inkább szolgáltató típusú államigazgatással találkoznak majd - hangsúlyozta Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára.

A jövőben csak elektronikus formában lehet majd pályázni, és a megújuló elektronikus felületen követni lehet majd a teljes pályázati életcikluson keresztül az ügyintézési folyamatot.

Csökken a pályázathoz beadandó dokumentumok száma, például az adóhatósági, cégnyilvántartási, illetve földhivatali papírokat az intézményrendszer szerzi be.

Egyszerűbb lesz a változások bejelentése is, a jövőben elegendő lesz egyetlen változást bejelentő űrlapot kitölteni, és majd az intézményrendszer dönti el, hogy azt változás bejelentésként vagy támogatási szerződés módosításaként kell-e értelmezni.

Továbbra is marad a korábban is létezett pályázati eljárás, de a közszférában a pályáztatás helyett kijelölés alapján lesz a forráskihelyezés. A területi programok, illetve a közösségvezérelt helyi fejlesztések esetében a helyi szereplőknek lehetőségük lesz a kiírásban, illetve a döntésben részt venni, a 300 millió forint alatti beruházásoknál pedig egyszerűsített eljárást vezetnek be.

2015. év január elsejétől a vállalkozások közteherviselését figyelembe veszik a biztosíték nyújtási kötelezettségüknél, az előlegnyújtásnál pedig a projekt sajátosságait is figyelembe veszik és ehhez kapcsolják a kifizetés ütemezését. Ha valaki a vállalt ütemezés szerint végzi a beruházását, annál a fenntartási kötelezettség ideje alatt a garancia mértéke jelentősen csökken.

Változik a támogatás kifizetésének és az önerő igazolásának szabályozása is, a jövőben a támogatást szinte annak teljes összegében kifizetik, és csak az utolsó 10 százalék lehívásához kell igazolni az önerő rendelkezésre állását.

A "jó pályázókat" honorálják, a "rosszakat" pedig szankcionálnák azzal, hogy azok, akik a 2007-2013-as időszakban nem fejezték be a projektjüket a vállalt határidőben és módon, azok a 2014-től induló időszakban addig nem juthatnak támogatáshoz, amíg be nem fejezték az előzőt.

Nem jelennek meg olyan pályázati kiírások, amelyek keretösszege 1 milliárd forint alatt lenne, továbbá a pályázati felhívás megjelenése és a benyújtási időtartam kezdete között legalább 30 napnak el kell telnie.

Csökken a pályázatokhoz elszámolható közvetlen és közvetett költségek mértéke. A fejlesztésekre rakódó, de annak nem a szakmai érdemi megvalósítására fordított költségtételek együttesen 12,5 százalékban lettek maximalizálva, ellentétben a korábbi időszakkal, amikor azok elérhették a 35,5 százalékot is.

A 2007-2013-as időszakban a közvetlen költségek mértéke fél százaléktól 12 százalékig mozgott, az új időszakban maximálisan 7 százalék lehet. Ezen belül a terület előkészítésére a korábbi 0-6 százalék helyett maximum 2 százalékot, a projekt előkészítésére, tervezésre a korábbi 0,5-6 százalék helyett legfeljebb 5 százalékot lehet az új időszakban elszámolni.

A közvetett költségek mértéke maximálisan 5,5 százalékot tehet ki a korábbi 6-23,5 százalék helyett. Például a projektmenedzsmentre 2-12 százalék helyett legfeljebb 2,5 százalékot, közbeszerzésre 1-1,5 százalék helyett 1 százalékot, műszaki ellenőrzésre 2-7 százalék helyett 1 százalékot, könyvvizsgálatra 0,5-1 százalék helyett maximum 0,5 százalékot, tájékoztatásra a korábbi 0,5-2 százalék helyett 0,5 százalékot lehet fordítani.


Forrás: MTI / kormany.hu
0 Comments

Technológiai start-up ökoszisztéma építés

9/9/2013

0 Comments

 
A program célja a nemzetközi piacokon versenyképes, magyar vagy akár a környező országokban elért K+F eredményekre alapuló vállalkozások felépítése és működésének beindítása, ezzel hozzájárulva a gazdaság hosszabb távú növekedéséhez.

A támogatás jogcíme: a Kutatási és Technológiai Innovációs Alapról szóló 2003. évi XC. törvény (a továbbiakban: Atv.) 8. § (1) bekezdés a) és e) pontja.
A pályázat célkitűzéseinek elérése érdekében a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap (továbbiakban: KTIA) terhére a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (továbbiakban: NFÜ) a pályázaton eredményesen szereplő pályázók számára 2013-ban összesen  2,1 Mrd forintot biztosít.

A támogatott pályázatok várható száma:
o   I. alprogram: A technológiai inkubátorok felállítása, elindulásuk támogatása: 3-4 db
o   II. alprogram: Technológiai ötletek műszaki/gazdasági megvalósíthatósági vizsgálata, IP levédetése: 80 db
o   III. alprogram: Az inkubáció folyamata, az inkubáltak támogatása: 20 db
o   IV. alprogram: A piacra lépés támogatása és a tőkebevonás elősegítése: 10 db

A támogatás összege:
A pályázatok keretében az igényelhető vissza nem térítendő támogatás maximális
összege:
o    I. alprogram: A technológiai inkubátorok felállítása, elindulásuk támogatása: maximum 60 millió Ft, a mindenkori euró árfolyamnak megfelelően, de 3 év vonatkozásában a 200 000 eurót nem meghaladó
összeg
o   II. alprogram: Technológiai ötletek műszaki/gazdasági megvalósíthatósági vizsgálata, IP levédetése: maximum 1,5 millió Ft, amennyiben a projektjavaslatban szereplő ötlet szellemitulajdon-védelme is része a pályázatnak, további 1,5 millió Ft
o   III. alprogram: Az inkubáció folyamata, az inkubáltak támogatása: maximum 80 millió Ft
o   IV. alprogram: A piacra lépés támogatása és a tőkebevonás elősegítése:
maximum 40 millió Ft

Határidő:
Pályázatok benyújtására a II - III - IV alprogram esetén 2013. december 2. napjától a rendelkezésre álló keret kimerüléséig, de legkésőbb 2014. december 31. napjáig lehet.

Pályázati felhívás:
palyazati_felhivas.pdf
File Size: 214 kb
File Type: pdf
Download File

0 Comments
<<Previous

    Ponácz György Márk

    senior tanácsadó partner

    RSS Feed

Powered by Create your own unique website with customizable templates.